Hélène Vrijdag / STUDIO SIBLING

my sweet nasty lunacy

Muziektheater, Language no problem
gender & identiteit
Mark Bolk
my sweet nasty lunacy
Hélène Vrijdag / STUDIO SIBLING

my sweet nasty lunacy

Muziektheater, Language no problem
gender & identiteit
Mark Bolk
my sweet nasty lunacy
Hélène Vrijdag / STUDIO SIBLING

my sweet nasty lunacy

Muziektheater, Language no problem
gender & identiteit
Sara Schoon
my sweet nasty lunacy
Hélène Vrijdag / STUDIO SIBLING

my sweet nasty lunacy

Muziektheater, Language no problem
gender & identiteit
Mark Bolk
my sweet nasty lunacy

my sweet nasty lunacy is een solo van Hélène Vrijdag: een live EP gezongen vanuit haar alter ego Woman Folly. Het concert is een verzameling hyperpop bangers als ode aan de hysterische femme. In een arena van bewegend licht en popconcert conventies zingt Woman Folly haar soft setlist from sweet sweet hell.  

Woman Folly is een queer en feministisch antwoord op het personage Vrouwe Zotte uit Lof der Zotheid van Erasmus. Erasmus prees de zotheid in zijn boek de hemel in op de meest vrouwonvriendelijke manier. Vrouwe Zotte werd Hélène’s imaginary friend, haar penpal waar ze tussen 2018 en 2021 brieven aan schreef. Die brieven bleven onbeantwoord, maar werden wel gebundeld in een boek genaamd Vrouwe Zotte, dat na afloop van de voorstelling te koop is. 

Vrouwe Zotte bleef stil, maar Woman Folly trekt haar muil open. In my sweet nasty lunacy is ze een diva te boos om een concert te geven. Ze belichaamt 'Woman' als een nieuw fantasiezoogdier buiten genderkaders en 'Folly' als protest tegen normaal doen.  

“Am I mad, or am I just angry?” “There’s always us in uterus”

What You See contextprogramma

Voorafgaand aan My Sweet Nasty Lunacy van Hélène Vrijdag op de 25e krijgen we een eerste en exclusieve inkijk in wat er dit najaar op het What You See Festival te zien is! We lanceren ons programma én worden door makers Senna Pauli en Eva Arends uitgenodigd om mee te kijken naar de eerste uitkomsten en opbrengsten  van hun residentie rondom hun performance Ruby.

Over de performance Ruby:
Wat gebeurt er als je blik een ander tot object maakt? Ruby is een intieme performance over lichaam en taal, waarin Senna Pauli en Eva Arends tonen hoe woorden het zelfbeeld vormen en vervormen. In een poëtische, absurde ruimte onderzoeken ze de dynamiek van kijken en bekeken worden.

What You See Festival is een kunstenfestival over gender en identiteit dat uitnodigt om samen te komen, anderen te ontmoeten en je eigen aannames en vooroordelen onder de loep te nemen. Theater Kikker is al vanaf de start het kloppende festivalhart van dit festival, dat jaarlijks in november plaatsvindt. 

Ook buiten het festivalseizoen geven we samen makers een podium om de wereld om ons heen te bevragen. Om nog meer zichtbaarheid, bekendheid en verdieping te geven aan deze voorstellingen creëren we samen contextprogramma's door het jaar heen.
 

Credits

Concept, compositie en performance Hélène Vrijdag (STUDIO SIBLING) creative partner Timo Tembuyser (STUDIO SIBLING) lichtontwerp en scenografie Erik van de Wijdeven kostuumontwerp en make-up artist Sara Schoon muziek co-producer en mixing Amir Vahidi geluidstechniek op tour Jethro Cooke artistiek en bewegingscoach Nicole Geertruida (Productiehuis Theater Rotterdam) productie & marketing Productiehuis Theater Rotterdam Grafisch ontwerp boek Vrouwe Zotte Jeanine van Berkel