Voorjaarscollectie · theater
Tibaldus en andere hoeren | MTG Blont | Sarah Vanhee
n.b. voor tickets die u aan de kassa koopt betaalt u € 2,- meer
Programma
Tibaldus en andere hoeren | Omtrent Othello
Op Tweede Paasdag opent de Voorjaarscollectie in een middagprogramma met Shakespeare het jonge Gentse theatercollectief Tibaldus en andere hoeren bewerkte Othello tot beeldend en haast woordeloos theater. Lees meer
Hans Mortelmans, Timeau De Keyser en Simon De Winne zijn de kernleden van het collectief en Omtrent Othello is hun masterproef aan Hogeschool Gent KASK (Koninklijke Academie voor Schone Kunsten).
MTG Blont | Zonder zwaartekracht draagt men niets
Mimetheatergroep Blont brengt een bijzondere performance over de fundamentele eenzaamheid van de mens en het zoeken naar troost en verbinding. Lees meer
Sarah Vanhee | Een rendez-vous met Claire C
Vanhee maakt een boekvoorstelling/performance over een vergeten personage dat nooit bestaan heeft. Lees meer
Sarah Vanhee studeerde in 2003 af aan de opleiding Woordkunst te Leuven en in 2007 aan de Mimeopleiding in Amsterdam. Momenteel is zij naast Frascati Producties ook verbonden aan Campo in Gent.
Maaltijd
De toegangsprijs is inclusief eenvoudige maaltijd aan het eind van de middag.
Maar er is meer: vanaf een half uur voor aanvang presenteert Oscar Kocken in de foyer De Grote Radioshow, in het kleinste theater van de stad bezoek je de mini-performance ‘Bloemen die op mensen lijken’ van Gian van Grunsven, makers en publiek gaan ‘In gesprek met Greg’ en metDressing geeft een bijzonder sausje aan de middag.
Tibaldus en andere hoeren
“Tibaldus en andere hoeren hebben ballen en ze lopen er graag mee te koop.” Aldus een Vlaamse internetrecensie. Met Omtrent Othello studeerde het theatercollectief in 2010 af aan KASK (Koninklijke Academie voor Schone Kunsten) in Gent, de opleiding waar de fameuze theatermaker Sam Bogaerts de scepter zwaait. Evenals de Othello-bewerking van Dood Paard die eerder dit seizoen in Kikker te zien was, wordt de voorstelling gedragen door twee mannen, die samen de tragische figuren Jago, Desdemona en Othello voor hun rekening nemen. Tibaldus en andere hoeren doet dit in een langzame, bijna rituele speelstijl, onder meer met gezongen tekstfragmenten. Het levert een genadeloos-consequente voorstelling op, die een grote belofte inhoudt voor de toekomst.
MTG Blont
Theater teruggebracht tot de naakte essentie van een handeling: tillen en dragen. Floor van Leeuwen en Bas van Rijnsoever, samen MTG Blont, beiden in 2009 afgestudeerd aan de Mimeopleiding, pretenderen op toneel niet te ‘spelen’, maar te ‘doen’. “We vragen het publiek zich open te stellen voor wat onze beweging met ze doet, associatief. In plaats van ze een kant en klaar verhaal voor te schotelen. Wij zien theater als een plek waar een ontmoeting plaats vindt, een ontmoeting tussen mensen. Van al die mensen zijn wij degenen die iets hebben voorbereid, wij willen een voorstel doen. Geen waarheid verkondigen, maar een poging doen om iets waars te doen ontstaan.” Zonder zwaartekracht draagt men niets is een compromisloze uitnodiging aan de toeschouwer zich over te geven aan maar één ding: dat wat hij ziet gebeuren.
Sarah Vanhee
Enkele jaren geleden stuitte theatermaakster Sarah Vanhee op een onvoltooid manuscript van Guillaume Maguire: The Miraculous Life of Claire C. Hierin staat de onheroïsche, maar fascinerende Claire C centraal. Geïntrigeerd door het personage, vond Vanhee dat het verhaal een vervolg moest krijgen. Sarah besloot om zelf Claire te worden om op die manier het manuscript af te werken. Via verschillende media, van Twitter tot krant, ging Claire op zoek naar mensen die zichzelf als mogelijk romanpersonage uit het boek beschouwden. Claire ontmoette uiteindelijk 12 personen/personages op een bankje in 12 verschillende stadsparken in Amsterdam. Aan de hand van hun gesprekken werd Claire’s identiteit gevormd en het boek verder geschreven. Op locatie in Café De Bastaard presenteert Vanhee het resultaat: een voorstelling én een boek. Sarah Vanhee studeerde in 2003 af aan de opleiding Woordkunst te Leuven en in 2007 aan de Mimeopleiding in Amsterdam.
Overige informatie

Lees hier alles over de Voorjaarscollectie
foto:
MTG Blont - Stefan van Hesteren
Sarah Vanhee - Anna van Kooij


